Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

KARBOKSYTERAPIA

KARBOKSYTERAPIA NOWOŚĆ W TECHNIKACH REWITALIZACJI SKÓRY  

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

 

ZASTOSOWANIE

  •     przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
  •     minimalizacja worków i cieni pod oczami
  •     usuwanie zmarszczek
  •     redukcja podwójnego podbródka
  •     redukcja intensywnego cellulitu
  •     alternatywa do liposukcji
  •     minimalizowanie rozstępów
  •     wzmocnienie i regeneracja mieszków włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

       

   DZIAŁANIE

Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością.

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.

ZALETY ZABIEGU:  Bezbolesność , bezpieczeństwo , skuteczność minimalny czas rekonwalescencji, szybkość wszechstronność, nowoczesność.

 

PRZYKŁADOWE EFEKTY NA  WYBRANYCH PARTIACH CIAŁA

OCZY

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego wymaga starannej pielęgnacji. Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne( redukujące tkankę tłuszczową). Dzięki poddaniu się karboksyterapii zlikwidujemy worki i cienie okolic oczu, zmarszczki statyczne okolic oczu oraz poduszeczki tłuszczowe okolic oczu.

Poprawa okolic oczu 95%

 

WŁOSY

Karboksyterapia pozwala na skuteczne leczenie różnych rodzajów łysienia oraz problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów. Dwutlenek węgla podany śródskórnie powoduje rozszerzenie drobnych naczyń. Powtarzając zabiegi w serii dochodzi do tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, zwiększa się przepływ krwi, wiąże się z tym zwiększone dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych.

 Iniekcje dwutlenkiem węgla wywołują stan zapalny skóry, który zwiększa proces syntezy kolagenu i elastyny, co prowadzi do regeneracji skóry.

 

UDA, BRZUCH, POŚLADKI

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu nie jest obarczona powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie, dlatego będzie znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej .

Redukcja celulitu 81% tkanki tłuszczowej 35%

 

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym,  dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry. Zabiegi karboksyterapii  nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia, gdyż wkłucia są praktycznie bezbolesne. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.