Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

MonnaLisa Touch

Narządy płciowe, jak każdy inny organ w naszym ciele, ulegają działaniu czasu, co jest najbardziej odczuwalne w okresie menopauzy. Szczególny wpływ na drogi rodne kobiety ma zmniejszenie produkcji estrogenu. Około 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych powodujące zmniejszenie doznań seksualnych i obniżenie jakości życia. Coraz więcej młodych, społecznie aktywnych kobiet zwraca się do specjalistów o pomoc w tym zakresie.

Atrofia pochwy uwidacznia się kilka lat po rozpoczęciu procesu menopauzy. Badania wykazują, że związanie z nią zmiany i objawy występują u 50% kobiet po menopauzie, obniżając jakość ich życia, a w wielu przypadkach również jakość życia seksualnego.

Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego. W okresie menopauzy spada aktywność fibroblastów znajdujących się w błonie śluzowej pochwy, a tym samym spadek produkcji kolagenu. Wskutek zmniejszenia liczby i aktywności gruczołów śluzowych pojawia się suchość. Błona śluzowa staje się mniej elastyczna, blada, słabo nawilżona i odżywiona. Dochodzi do zaniku charakterystycznego pofałdowania śluzówki pochwy i jej ścieńczenia. Powoduje to wzmożoną podatność na zakażenia i mikrourazy. Pojawiające się zmiany hormonalne, takie jak spadek estrogenów czy wzrost stężenia gonadotropin, przyczyniają się do powstawania objawów wypadowych – uderzeń gorąca, nocnych potów, problemów ze snem oraz wielu innych i są naturalnym etapem w rozwoju. Występują uciążliwe objawy zanikowe: zanikowe zapalenie pochwy, zmiany skórne okolic  narządów płciowych, wysiłkowe nietrzymanie moczu, hyperaktywny pęcherz moczowy i niestabilność mięśnia wypieracza, a także nawracające zapalenia cewki moczowej i pęcherza moczowego. Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy (VRS) stanowi poważny problem w kontaktach intymnych. Stają się one bardziej skrępowane, wyraźnie spada ich satysfakcja seksualna.

Firma DEKA opracowała nowe metody walki ze związanymi z wiekiem dolegliwościami okolic krocza: SmartXide2 to innowacyjny system laserowy CO2 przeznaczony do zabiegów modelowania pochwy i sromu (V2LR - Vulvo-Vaginal Laser Reshaping) umożliwiający odmłodzenie tego rejonu ciała, zarówno w znaczeniu kosmetycznym, jak i funkcjonalnym. Jest to rozwiązanie dla wszystkich kobiet pragnących uniknąć skutków ubocznych farmakoterapii.

Opierając się na szerokim doświadczeniu w dziedzinie odmładzania skóry, firma DEKA zbadała inne możliwości zastosowania terapii DOT, przeznaczonej do leczenia nie tylko w zakresie estetycznym ale i funkcjonalnym. Celem leczenia atrofii pochwy jest przywrócenie fizjologii narządów płciowych, ich prawidłowego funkcjonowania oraz złagodzenia objawów. W praktyce zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany za pomocą innowacyjnego lasera CO2 emitującego impulsy D, umożliwia odmłodzenie błony śluzowej pochwy poprzez przywrócenie jej struktury do stanu sprzed menopauzy, co w znaczący sposób wspiera leczenie atrofii.

 

Impuls D składa się z :

 

 • części wstępnej, o stałej, wysokiej mocy szczytowej - do szybkiej sztucznej ablacji nabłonka atroficznej błony śluzowej charakteryzującej się niską zawartości wody;
 • drugiej, zmiennej części o niskiej mocy szczytowej i dłuższym czasie emisji, pozwalającej energii cieplnej lasera na głęboką penetrację, stymulującej syntezę nowego kolagenu oraz elementów istoty podstawowej macierzy.

 

Laser oddziałuje bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów. Aspekty ultrastrukturalne wykryte dzięki dogłębnym badaniom histologicznym, realizowanym we współpracy z Uniwersytetem w Pawii wykazały, że laser SamrXide2 V2LR aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odmłodzona błona śluzowa odzyskuje sprawność utraconą wraz z upływem czasu.

Niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.

Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek.

Na skutek tego dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

EFEKTY:

 • odbudowa błony śluzowej
 • lepsze nawilżenie pochwy
 • poprawa elastyczności pochwy
 • redukcja nietrzymania moczu

Co decyduje o skuteczności zabiegów MonnaLisa Touch™?

Skuteczność zabiegu MonaLisa Touch™, trwałe efekty oraz wyjątkowe korzyści gwarantuje połączenie DOT Therapy (terapii punktowej) z D-Pulse.

 • Bezpieczeństwo. W trakcie DOT Therapy energia lasera rozlokowana jest miejscowo na ściankach pochwy w postaci punktów wielkości 200 mikronów. Laser działa jedynie na kilka procent tkanki waginy, co w istotny sposób wpływa na proces regenegacji.
 • Minimalna inwazyjność. Specyficzna struktura D-Pulse umożliwia właściwą penetrację tkanki łącznej przez energię lasera CO2. Jak pokazuje zdjęcie histologiczne po lewej stronie, penetracja następuje poza nabłonkiem, w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.
 • Bezbolesność. Zabieg MonaLisa Touch™ jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez srom. Właściwości skanujące systemu DEKA HiScan V2LR zapewniają bardzo szybki przebieg zabiegu na tkance pochwy. Uzyskanie prawidłowej i głębokiej stymulacji zajmuje zaledwie kilka minut.
 • Unikalność. SmarXide2 jest pierwszym i jedynym systemem laserowym przeznaczonym do redukcji atrofii i poprawy elastyczności pochwy. MonaLisa Touch™ jest zastrzeżoną marką firmy DEKA.
 • Skuteczność. MonaLisa Touch™ to jedyna procedura potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, lecz również histologicznymi i ultrasonograficznymi. Tkanka pochwy regenerowana jest dzięki głębokiej stymulacji osiągniętej poprzez unikalne połączenie specyficznej wiązki lasera CO2, struktury D-Pulse oraz odpowiedniego nasilenia emisji.

Wprowadzenie technologii lasera frakcyjnego CO2 przez firmę DEKA stało się bodźcem do rozwoju metod leczenia błony śluzowej pochwy. Dzięki skuteczności impulsu D, terapia DOT ulepsza i zastępuje także najpopularniejsze techniki leczenia rozluźnienia pochwy.

„Rozluźnienie pochwy” odnosi się zazwyczaj do zwiększenia jej średnicy. Zjawisko to jest spowodowane naturalnymi, choć traumatycznymi wydarzeniami, takimi jak poród, lub naturalnymi procesami starzenia. Terapia DOT umożliwia leczenie przypadków, w których rozluźnienie spowodowane jest spadkiem naprężenia błony śluzowej.

Laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki systemu skanującego HiScan V2LR. Oddziałuje on bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy, modelując ją, tonizując i stymulując regenerację tkanki i kolagenu.

 

 

EFEKTY:

Już po miesiącu odczuwa się efekty zabiegu – pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza. To gwarantuje również lepsze doznania podczas seksu. Znika lub w znacznym stopniu zmniejsza się problem nietrzymania moczu. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki, tzn. od stopnia rozciągnięcia tkanek. Najczęściej wystarczy jeden zabieg, ale jeśli zachodzi potrzeba wykonania kolejnego, wykonuje się je po około 2-4 tygodniach.

Jak pokazują ostatnie badania laser MonaLisa Touch™ jest bardzo skuteczny w leczeniu jednego z najbardziej wstydliwych problemów, dotykających kobiet w okresie menopauzy, którym jest nietrzymanie moczu. Korzystna stymulacja tkanki waginy poprzez działanie lasera DEKA-Pulse CO2, przywraca prawidłowe funkcjonowanie struktur układu moczowo-płciowego. Przywraca prawidłowe trzymanie moczu wpływając niezwykle pozytywnie na jakość życia zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.