Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Stomatologia dziecięca

Dziecko jest to bardzo wdzięczny pacjent, wymagający oczywiście większego zaangażowania i poświęcenia ale uśmiech i zadowolenie małego pacjenta daje lekarzowi ogromną satysfakcję. Bardzo ważne jest aby wizyta dzieci i młodzieży w gabinecie stomatologicznym była przez nie pozytywnie odbierana. Wczesne doświadczenia z gabinetu stomatologicznego mają ogromny wpływ na uczęszczanie do lekarza dentysty w wieku dorosłym. Dlatego tak ważne jest kształtowanie pozytywnych doświadczeń już od małego. Wiele zależy tez od Was –Kochani Rodzice. Starajcie się budować w wyobraźni dziecka pozytywny obraz gabinetu stomatologicznego i lekarza dentysty. Nie mówcie nigdy, że będzie lub nie będzie boleć. Słowo ból wywoła strach i obawy małego pacjenta. Jeśli wasze dziecko, nie było w gabinecie stomatologicznym i nie odczuwało nigdy bólu,warto przyprowadzić je na specjalną wizytę adaptacyjną.

Wizyta adaptacyjna może być już między 2 -3 rż. Ma ona na celu, oswojenie się z gabinetem stomatologicznym i lekarzem.Wizyta jest krótka, niestresująca, zakończona nagrodą. Po wizycie należy pochwalić dziecko. Dzięki temu wytwarzają się pozytywne wspomnienia, które procentują przy kolejnych wizytach. Jeśli na pierwszej wizycie dziecko jest przyjaźnie nastawione do lekarza i nawiązuje z nim kontakt, lekarz wykonuje kolejny krok.tj bada pacjenta, ogląda i liczy ząbki. Rodzice otrzymują niezbędne informacje dotyczące diety, higieny itd. Drodzy rodzice nie martwe się jeśli wasze dziecko będzie na tej pierwszej wizycie bojaźliwe i nieufne, czasami potrzebuje więcej czasu by zaufać lekarzowi. Nigdy nie wykonujemy zabiegów na siłę, może to wywołać uraz na całe życie. Staramy się razem z Państwem przekonać dziecko do leczenia. Czasami trwa to kilka wizyt, proszę się jednak nie zrażać Drodzy Rodzice. Sprawdzonym sposobem jest zakaz jedzenia słodyczy do momentu, aż dziecko nie zgodzi się na leczenie.  Konsekwencja rodzica naprawdę przynosi efekty.

Dobrym rozwiązaniem jest połączenie wizyty adaptacyjnej z drobnym zabiegiem wykonywanym u starszego rodzeństwa czy rodzica, w którym malec może brać czynny udział i przyglądać się. Dzięki temu dziecko przekonuje się ,że wizyta może być przyjemna.

Podstawowe zabiegi :
· Wizyta adaptacyjna
· Profilaktyka ( lakierowanie, lakowanie )
· Nauka higieny jamy. ustnej
· Wypełnienia w zębach mlecznych ( kolorowe )
· Leczenie kanałowe metodą formokrezolową