Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Stomatologia estetyczna

 

Stomatologia estetyczna zajmuje się tworzeniem takich rozwiązań, które są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia i współgrają z otaczającymi strukturami, tworząc piękny uśmiech.
W stomatologii rozróżniamy estetykę białą i estetykę różową, które współgrają ze sobą i wspólnie z ustami, wpływa istotnie na estetykę twarzy.
Estetyka biała dotyczy zębów tj:koloru, kształtu, struktury, ustawiania.
Estetyka różowa dotyczy otaczających tkanek – dziąseł.
Ważnym etapem jest przedstawienie pacjentowi i omówienie możliwych rozwiązań przemiany uśmiechu. Wykorzystujemy dokumentacje fotograficzną oraz modele diagnostyczne uzębienia, pokazujemy jak może wyglądać Państwa uśmiech. Ułatwia to podjęcie świadomej decyzji.

Licówki porcelanowe

 Są wykonane z porcelany, którą przykleja się na powierzchnie wargową zęba po wcześniejszym oszlifowaniu. Licówka wymaga niewielkiej preparacji w obrębie szkliwa zęba, dzięki temu ząb zachowuje stabilność a efekt końcowy jest bardzo trwały.
Zastosowanie licówek
· Maskowanie przebarwień
· Korekta kształtu i wielkości
· Korekta ustawienia
· Zamykanie diastemy, przerw międzyzębowych
· Przywrócenie funkcji zębów siecznych i kłów

Licówki ceramiczne wykonywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku oszlifowanych zębów. Na kolejnej wizycie lekarz przykleja je za pomocą specjalnego kleju.

Piękne zęby będą wyglądać ładnie, tylko jeśli są otoczone przez zdrowe dziąsła. Nieharmonijny przebieg girlandy dziąsłowej, zapalenie dziąseł czy odsłonięcie korzeni zębów pogarsza estetykę uśmiechu, tak samo jak przebarwienia zębów, nieprawidłowe wypełnienia czy przerwy miedzyzębowe. Zdrowe dziąsło jest jasno różowe, nie krwawi przy lekkim dotknięciu i pokrywa w pełni korzenie zębów.

Zabiegi poprawiające ” Estetykę różową”

· Pokrywanie recesji dziąsła
· Likwidacja uśmiechu dziąsłowego
· Wyrównanie przebiegu girlandy dziąsłowej
· Usuwanie przerostów dziąsła

Najnowsze informacje znajdziesz TU!