Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wybielanie zębów

Zdrowy uśmiech to wizytówka naszego wyglądu a białe zęby  dodają nam piękna, witalności, pewności siebie. Picie kawy, herbaty, palenie papierosów, czy spożywanie  produktów z zawartością barwników, przyjmowanie leków  powoduje przebarwienia  zębów i powstawanie osadów. Stosując skuteczne i bezpieczne metody wybielania  zębów, przywracamy im naturalny kolor i wygląd. Uwzględniając ogólny stan uzębienia,  wrażliwość zębiny, preferencje pacjentów, dobieramy odpowiednią metodę wybielania i czas trwania kuracji.

Wybielanie przeciwwskazane jest u osób :

  • mający poważne choroby ogólne
  • kobiet w ciąży i karmiących
  • uczulonych na preparat wybielający 
  • żujący tytoń
  • mający zaawansowaną fluorozę
  • mający zapalenie błony śluzowej
  • posiadający przebarwienia zębów pochodzenia chemicznego
  • pacjentów  poniżej 17 roku życia

 

Przed zabiegiem wybielania, zęby muszą być wolne od kamienia nazębnego i osadów zewnętrznych ,dlatego przed wybielaniem należy wykonać  skaling z piaskowaniem.

Profesjonalne zabiegi :

Wybielanie w gabinecie

Jest  to zabieg  całkowicie bezpiecznym dla zdrowia. Podczas jednej wizyty wykonuje się trzy sesje wybielania  .Najpierw zęby są pokrywane specjalnym żelem wybielającym, a następnie naświetlane lampą, która aktywuje substancję. Cały zabieg trwa ok. 1. godzinę.  Po zabiegu należy przez kilka dni przestrzegać tzw. białej diety, która wzmacnia i utrwala efekt wybielania. Widoczne wybielenie zębów utrzymuje się przez 2-3 lata, pod warunkiem przestrzegania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Wybielanie nakładkowa

Metoda  wykonywana samodzielnie w domu z zastosowaniem preparatu o mniejszym stężeniu. Na pierwszej  wizycie  lekarz pobiera  wyciski zębów, z których  wykonanie są  specjalne nakładki, do których aplikuje się  żel wybielający. Nakładki wykonane są ze specjalnego, elastycznego materiału, wyprofilowanego tak aby chronić dziąsła przed podrażnieniem.  Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje nakładki oraz żel wybielający i stosuje je przez dwa tygodnie na noc. Zęby są wybielane stopniowo, a efekt zabiegu jest bardzo trwały.

Metoda mieszana (lampa+nakładki )

Po wybielaniu w gabinecie pacjent otrzymuje nakładki i żel wybielający do stosowania w domu przez kilka kolejnych dni. Badania dowiodł, że jest to metoda najbardziej skuteczna, a efekt jest najbardziej trwały i widoczny.