Hello our valued visitor, We present you the best web solutions and high quality graphic designs with a lot of features. just login to your account and enjoy ...

Wyposażenie

Voluson E10

Wiodący produkt, który wytycza drogę i ustala nowe standardy.
Najwyższej klasy kliniczny ultrasonograf do badań położniczo-ginekologicznych.
Konstrukcja oparta na unikatowej Radiance System Architecture umożliwia uzyskanie nieosiągalnej dotąd rozdzielczość i szybkości przetwarzania obrazów, a nowatorskie algorytmy obróbki obrazu zwiększają jego klarowność bez utraty szczegółów diagnostycznych.
Innowacyjna technologia i przemyślane rozwiązania zapewniły nową jakość obrazów. To przełom w badaniach i wielu dziedzinach medycyny. Urządzenia zostały stworzone z myślą o kompleksowej i niezawodnej opiece zdrowotnej kobiet.

Monitor OLED zapewnia wysoki kontrast, krystaliczne kolory i głęboką czerń.
Pierwsza dostępna na rynku, całkowicie elektroniczna głowica matrycowa convex 4D, umożliwia badania echokardiograficzne 4D płodu bez użycia techniki STIC z niespotykaną dotychczas rozdzielczością przestrzenną i czasową.
Głowica 4D do badań położniczych z przetwornikiem matrycowym zapewnia nadzwyczajną rozdzielczość obrazowania trójwymiarowego płodów.
Nowa generacja głowic 2D wykonanych w technologii XDClear, zapewnia doskonałą rozdzielczość przestrzenną, nawet u „trudnych” pacjentów.
Głowica przez pochwowa 4D o bardzo wysokiej częstotliwości umożliwia badania najmniejszych płodów z bardzo wysoką rozdzielczością.
Radiantflow i SlowflowHD stanowią nową jakość obrazowania przepływów w kolorowym Dopplerze.
Funkcja SonoRenderlive automatycznie wyznacza warunki początkowe i pozycjonuje linię rekonstrukcji obrazu 4D.  Pierwsze na rynku obrazowanie 4D z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów sterowania oświetleniem.

Funkcje HDlive pozwalają na wszechstronną obróbkę obrazów 4D z regulacją podświetlenia, przeźroczystości tkanek i sposobu wizualizacji naczyń.
Liczne, automatyczne narzędzia pomiarowe ułatwiają badanie, zapewniają dużą precyzję pomiarów i pozwalają na zaoszczędzenie czasu badającego.
Uzyskane rekonstrukcje trójwymiarowe mogą być wyeksportowane w formatach stosowanych w drukarkach 3D.

 

GE Voluson E6, GE Voluson E8

To najwyższej klasy aparaty ultrasonograficzne

Technologia obrazowania 3D i 4D umożliwia oglądanie poszczególnych części płodu w czasie rzeczywistym. Aparat pozwala lekarzowi na jeszcze większą precyzję w diagnozowaniu i dokładną ocenę stanu zdrowia pacjentki. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowej generacji lekkich głowic matrycowych skanujących w trzech wymiarach. Tryby pracy Virtual Convex, ß -View, obrazowanie harmoniczne, color dopper, power doppler, doppler pulsacyjny, doppler tkankowy kolorowy, obrazowanie w skrzyżowanych ultradźwiękach, obrazowanie tomograficzne, pomiary objętościowe, obrazowanie 3D serca płodu, obrazowanie panoramiczne. Aparat posiada nowoczesne wieloczęstotliwościowe sondy elektroniczne conwexowe, conwexowe wolumetryczne 3/4D, liniowe endocavitarne wolumetryczne 3/4D. Aparat wyposażony jest w wbudowaną bazę danych pacjentów z możliwością zapisu obrazów i pętli obrazowych, dysponuje nagrywarką DVD-R/RW do archiwizacji i eksportu obrazów.

MonnaLisa Touch

Firma DEKA opracowała nowe metody walki ze związanymi z wiekiem dolegliwościami okolic krocza: SmartXide2 to innowacyjny system laserowy CO2 przeznaczony do zabiegów modelowania pochwy i sromu (V2LR - Vulvo-Vaginal Laser Reshaping) umożliwiający odmłodzenie tego rejonu ciała, zarówno w znaczeniu kosmetycznym, jak i funkcjonalnym. Jest to rozwiązanie dla wszystkich kobiet pragnących uniknąć skutków ubocznych farmakoterapii.
Opierając się na szerokim doświadczeniu w dziedzinie odmładzania skóry, firma DEKA zbadała inne możliwości zastosowania terapii DOT, przeznaczonej do leczenia nie tylko w zakresie estetycznym ale i funkcjonalnym. Celem leczenia atrofii pochwy jest przywrócenie fizjologii narządów płciowych, ich prawidłowego funkcjonowania oraz złagodzenia objawów. W praktyce zabieg MonaLisa Touch™ wykonywany za pomocą innowacyjnego lasera CO2 emitującego impulsy D, umożliwia odmłodzenie błony śluzowej pochwy poprzez przywrócenie jej struktury do stanu sprzed menopauzy, co w znaczący sposób wspiera leczenie atrofii.
Impuls D składa się z :
części wstępnej, o stałej, wysokiej mocy szczytowej - do szybkiej sztucznej ablacji nabłonka atroficznej błony śluzowej charakteryzującej się niską zawartości wody;
drugiej, zmiennej części o niskiej mocy szczytowej i dłuższym czasie emisji, pozwalającej energii cieplnej lasera na głęboką penetrację, stymulującej syntezę nowego kolagenu oraz elementów istoty podstawowej macierzy.
Laser oddziałuje bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy stymulując metaboliczną aktywację fibroblastów. Aspekty ultrastrukturalne wykryte dzięki dogłębnym badaniom histologicznym, realizowanym we współpracy z Uniwersytetem w Pawii wykazały, że laser SamrXide2 V2LR aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odmłodzona błona śluzowa odzyskuje sprawność utraconą wraz z upływem czasu.
Niezwykle subtelny, precyzyjny i nieinwazyjny zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.
Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru jej wejścia, powoduje „ogrzanie” tkanek.
Na skutek tego dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, błona śluzowa pochwy staje się bardziej napięta i elastyczna. Proces ten powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.


Skuteczność zabiegu MonaLisa Touch™, trwałe efekty oraz wyjątkowe korzyści gwarantuje połączenie DOT Therapy (terapii punktowej) z D-Pulse.
Bezpieczeństwo. W trakcie DOT Therapy energia lasera rozlokowana jest miejscowo na ściankach pochwy w postaci punktów wielkości 200 mikronów. Laser działa jedynie na kilka procent tkanki waginy, co w istotny sposób wpływa na proces regenegacji.
Minimalna inwazyjność. Specyficzna struktura D-Pulse umożliwia właściwą penetrację tkanki łącznej przez energię lasera CO2. Jak pokazuje zdjęcie histologiczne po lewej stronie, penetracja następuje poza nabłonkiem, w celu aktywacji regeneracji i nie stanowi ryzyka dla sąsiadujących tkanek i organów.
Bezbolesność. Zabieg MonaLisa Touch™ jest zupełnie bezbolesny wewnątrz pochwy i dobrze tolerowany przez srom. Właściwości skanujące systemu DEKA HiScan V2LR zapewniają bardzo szybki przebieg zabiegu na tkance pochwy. Uzyskanie prawidłowej i głębokiej stymulacji zajmuje zaledwie kilka minut.
Unikalność. SmarXide2 jest pierwszym i jedynym systemem laserowym przeznaczonym do redukcji atrofii i poprawy elastyczności pochwy. MonaLisa Touch™ jest zastrzeżoną marką firmy DEKA.
Skuteczność. MonaLisa Touch™ to jedyna procedura potwierdzona nie tylko badaniami klinicznymi, lecz również histologicznymi i ultrasonograficznymi. Tkanka pochwy regenerowana jest dzięki głębokiej stymulacji osiągniętej poprzez unikalne połączenie specyficznej wiązki lasera CO2, struktury D-Pulse oraz odpowiedniego nasilenia emisji.
Wprowadzenie technologii lasera frakcyjnego CO2 przez firmę DEKA stało się bodźcem do rozwoju metod leczenia błony śluzowej pochwy. Dzięki skuteczności impulsu D, terapia DOT ulepsza i zastępuje także najpopularniejsze techniki leczenia rozluźnienia pochwy.
„Rozluźnienie pochwy” odnosi się zazwyczaj do zwiększenia jej średnicy. Zjawisko to jest spowodowane naturalnymi, choć traumatycznymi wydarzeniami, takimi jak poród, lub naturalnymi procesami starzenia. Terapia DOT umożliwia leczenie przypadków, w których rozluźnienie spowodowane jest spadkiem naprężenia błony śluzowej.
Laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnej końcówki systemu skanującego HiScan V2LR. Oddziałuje on bezpośrednio na błonę śluzową ścianek pochwy, modelując ją, tonizując i stymulując regenerację tkanki i kolagenu.

Czytaj więcej o MonnaLisa Touch

Elektrochirurgia
W elektrochirurgii, energia elektryczna o wysokiej częstotliwości wykorzy- stywana jest do następujących oddziaływań na tkanki biologiczne:
•    ☑  Cięcia
•    ☑  Koagulacji (hemostazy)
•    ☑  Dewitalizacji (niszczenia) tkanek
•    ☑  Termofuzji (zamykania naczyń krwionośnych)
Prąd zmienny o wysokiej częstotliwości, wynoszącej co najmniej 200 kHz, jest przekazywany do tkanki pacjenta za pośrednictwem określonego instrumentu (przewodnictwo elektryczne).
Automatyczne dawkowanie mocy przez diatermię elektrochirurgiczną za- pewnia jednorodny, powtarzalny efekt cięcia, niezależnie od czynników obejmujących typ tkanki, typ elektrody i tryb pracy. Czujniki nowoczesnych, regulowanych diatermii elektrochirurgicznych w sposób ciągły monitorują natężenie, napięcie i intensywność łuków elektrycznych oraz zapewniają odpowiedni poziom dawki mocy do bieżącego na nią zapotrzebowania. Obowiązuje zasada: tyle mocy ile potrzeba, tak mało jak to możliwe. Celem jest jak najwyższy poziom bezpieczeństwa dla pacjentów i operatorów.
Koagulacja
Podczas koagulacji przekształcenie energii elektrycznej w ciepło powoduje rozgrzanie tkanek do temperatur mieszczących się w zakresie od 60 do 100°C. Płyn wewnątrz- i zewnątrz- komórkowy ulega odparowaniu bez niszczenia struktur komórkowych.
Efekty koagulacji tkanek:
•    ☑  Denaturacja cząsteczek białka.
•    ☑  Kurczenie się tkanek.
•    ☑  Zamknięcie naczyń krwionośnych.
•    ☑  W konsekwencji tych procesów: hemostaza.
Koagulację można stosować w bezpośrednim kontakcie z tkanką, np. korzystając z elektrody kulkowej, pincety bipolarnej lub klemu, ale także bezkontaktowo. W zależności od typu elektrody i trybu koagulacji, uzyskuje się koagulację punktową lub powierzchniową. Moc i czas trwania zabiegu wpływają na głębokość efektu koagulacji. W przypadku zastosowań bezkontaktowych, prąd o wysokiej częstotliwości przepływa dzięki powstającym łukom elektrycznym. Przycisk koagulacji jest oznaczony kolorem niebieskim na uchwycie elektrochirurgicznym lub przełączniku nożnym.
Użytkownik może ustawić różne tryby koagulacji oraz zmieniać je i mo- dyfikować ich ustawienia w zależności od wykonywanej procedury
Technika monopolarna

W przypadku elektrochirurgii monopolarnej, prąd wysokiej często- tliwości ( HF) płynie w obwodzie zamkniętym – od urządzenia do instrumentu, przez ciało pacjenta do elektrody neutralnej i stamtąd z powrotem do urządzenia. Moc prądu jest taka sama w każdym punkcie obwodu, tzn. na dystalnym końcu instrumentu chirurgicznego, na elektrodzie aktywnej, oraz na elektrodzie „biernej”.
W miejscu aplikacji, wysoka gęstość prądu wywołuje określony efekt, taki jak cięcie lub koagulacja, podczas gdy powierzchnia skóry pacjenta w miejscu kontaktu z dużą elektrodą neutralną rozgrzewa się jedynie w minimalnym stopniu, w związku z niską gęstością prądu. Ciepło to jest ledwo wyczuwalne dla pacjenta.
Technika bipolarna
W przypadku zastosowań bipolarnych potrzebne są instrumenty wyposażone w dwie zintegrowane elektrody. Prąd płynie wyłącznie w ograniczonym rejonie tkanki pomiędzy dwoma biegunami, a nie przez ciało pacjenta. W technice bipolarnej nie- potrzebna jest elektroda neutralna; nie ma także potencjalnych czynników ryzyka charakterystycznych dla elektrochirurgii monopolarnej.
Zastosowanie techniki bipolarnej jest szczególnie korzystne w przy- padku procedur wymagających szczególnej ostrożności, takich jak zabiegi neurochirurgiczne, lecz także w otolaryngologii, ginekologii i chirurgii o minimalnej inwazyjności.
Klasycznymi instrumentami bipolarnymi są pincety elektrochirurgiczne lub instrumenty do termofuzji naczyń krwionośnych, a także laparoskopowe instrumenty do cięcia.
Oto główne zalety techniki bipolarnej:
☑ Brak konieczności stosowania elektrody neutralnej.
☑ Występują jedynie niewielkie prądy upływowe.
☑ Minimalne ryzyko niezamierzonego oparzenia pacjenta w razie dotknięcia przedmiotów przewodzących prąd.
☑ Mniejsze zakłócenia elektryczne dla rozruszników pracy serca lub innych urządzeń podłączonych do pacjenta (EKG).

Laser CO2
Laser chirurgiczny CO2 mającym zastosowanie w przypadku dermatochirurgii oraz większości ambulatoryjnych zabiegów chirurgicznych i ginekologicznych z powodzeniem zastępuje takie metody jak kriochirurgia, czy elektrochirurgia i bez trudu można wykazać jego wyższość, w większości ambulatoryjnych wskazań, nad pozostałymi wymienionymi urządzeniami. Nie oznacza to jednak, że je wyklucza. W codziennej praktyce lekarskiej każda z powyższych metod jest wykorzystywana.
Zastosowanie lasera dla poszczególnych specjalizacji znajduje się poniżej, po wybraniu odpowiedniego przycisku.
Zabiegi cięcia, koagulacji i waporyzacji laserem CO2 są wykonywane metodą bezkontaktową ,w sposób jałowy. Dzięki temu aparatowi minimalizowane jest krwawienie, naruszenie okolicznych tkanek jest ograniczone do minimum, co znacznie ułatwia proces gojenia jednocześnie skracając proces rekonwalescencji.
Laser jest wyposażony w trzy tryby pracy: Continuous wave, Super Pulse i Ultra Pulse.
Continuous Wave wykorzystuje podstawową falę lasera. Jego niewątpliwą zaletą jest najwyższa zdolność koagulacji, spośród innych wymienionych trybów. Tę właściwość wykorzystuje się między innymi przy kłykcinach czy też kwalifikujących się do odparowania zmianach na szyjce macicy. W trybie Continuous Wave można również wykonywać wszystkie inne zabiegi dermatochirurgiczne, jednak w przypadku niewielkich zmian ze względu na dużą karbonizację tkanek zaleca się stosowanie innych trybów pracy.
Super Pulse jest trybem zbliżonym do Continous Wave ze względu na to, że wciąż zachowuje dużą zdolność koagulacji. Dzięki przerwom pomiędzy impulsami tkanka poddawana zabiegowi ma czas na relaksację termiczną, dzięki czemu powierzchnia termicznie uszkodzonej tkanki zostaje znacznie ograniczona.
Laser chirurgiczny CO2 jest urządzeniem zaprojektowanym z myślą o ergonomii, z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Przekłada się to na duża precyzję wykonywanych zabiegów oraz duża akceptację ze strony pacjentek.

Kolposkop LEISEGANG BE/ LED Y/C
Kolposkopy firmy Leisegang są używane w badaniach ginekologicznych do
bezdotykowego oglądania w powiększeniu zewnętrznych żeńskich
narządów
płciowych (srom, pochwa, część pochwowa szyjki macicy). Mogą one jednak być
stosowane do oglądania w powiększeniu również innych narządów zewnętrznych.